Zeer fijn is het dat we dit seizoen een sponsorcommissie hebben. Niet dat het al die tijd stil is geweest om sponsoren aan RCH te verbinden. Tot op heden is dat goed gelukt. Toch kan het altijd beter zoals dat heet en zeker vanuit een groepsverband. Een aantal heren heeft zich die taak toebedacht en is druk in de weer sponsoren bij RCH te krijgen. RCH heeft dan ook veel bordsponsoren langs de velden, maar is zijn ook hoofdsponsors.
Hoewel de namen ruim op de borden staan vermeld zijn de mensen ‘achter die borden’ vaak onbekend. Martijn en de zijnen dachten daarom een ontmoeting te organiseren voor de huidige sponsoren om uiteraard ook weer nieuwe sponsoren aan te trekken. In de wandelgang wordt er al door de sponsorcommissie menig gesprek gevoerd met potentiële sponsors. De hapjes en drankjes zijn gesponsord door de lokale ondernemers. Er was gezellig wat publiek.

Sponsoravond
Donderdag 27 november was de sponsoravond bij RCH als dank aan alle sponsoren van onze roemruchte voetbalclub. De avond werd gevuld met een heerlijk interview van twee voormalige ‘roodbroekers’, oftewel oud Haarlem spelers, die het betaalde voetbal in Haarlem Noord nog hebben meegemaakt. Interviewer voor deze avond was oud RCH voorzitter Hans Leber (2006-2008) en niet vreemd met communicatie, eindredactie, hoofdredactie, en ghostwriting.
De ‘roodbroekers’ waren onze huidige assistent-trainer Joop Böckling met 320 wedstrijden betaald voetbal en 124 goals in de benen en Zandvoorter Piet Keur met 409 betaald voetbalwedstrijden en 175 goals. Piet zijn herinnering aan RCH ligt in de tijd dat hij trainer bij HBC was en tegen RCH moest spelen. Beide heren roemen nog het ‘echte’ voetbal met een traan, maar vooral met een lach. Niet zeuren, voetballen! Als beiden in de huidige tijd hadden gevoetbald zouden ze elke week wel geel of rood gehad hebben. Daarnaast steken de heren hun mening ook niet onder stoelen of banken. Met de huidige mediatraining kun je dat tegenwoordig ook niet meer, want anders wordt je op het matje geroepen.

Piet was elf toen RCH nog betaald voetbal speelde, zelf ging hij vanuit Zandvoortmeeuwen op 16 jarige leeftijd naar de jeugdopleiding bij AZ, ook al zat zijn ambitie voor betaald voetbal toen niet in zijn hoofd. Wel was hij veel op straat te vinden. Op zijn 18de speelde hij bij Haarlem. Joop heeft in de jeugd in Amsterdam gespeeld, op zijn 21ste naar Haarlem (1976-1977) ten tijde van Barry Hughes. Zijn dochter was deze avond ook aanwezig. Eenmaal in de basis en veel scorend leverde Joop een vaste basisplaats op.
Joop en Piet vinden het nog steeds ongelooflijk dat de club Haarlem op drie ton failliet is verklaard, met de huidige voetbalschulden en kapitalen nauwelijks te bevatten. Piet wijst nog steeds de gemeente Haarlem aan als schuldige, want die wilden huizen bouwen op het voetbalterrein van Haarlem, overigens nog steeds niet gerealiseerd.
Joop zit vol anekdotes wat met spelers onderling uitgehaald werd. Zo vertelt hij dat Piet een keer in glas heeft gezeten, met hechtingen tegen Twente moest spelen en na de wedstrijd moesten de hechtingen er uit. Wat Piet niet wist dat de hele selectie en staf op de hoogte waren en dus om Piet heen stonden toen de hechtingen uit het achterwerk werden gehaald.

Het tegenwoordig werken met data, onder het shirt dragen spelers een soort hesje waarin alle data opgenomen worden, zodat je bijvoorbeeld kunt zien hoeveel er gelopen is. Ook dit valt niet in goede aarde bij de heren. Is het een controlemiddel (doe je wel iets in het veld?). Je hebt er iets aan als het gebruikt wordt om mensen te verbeteren, niet om te druk te verhogen om beter te presteren.
Over het voetbal zelf hebben Joop en Piet ook wel een mening. Piet volgt wel voetbal, maar kijkt niet alles, want dat heen en weer getik zonder al teveel acties is niets aan. Joop deelt die mening.
Donker moment
Hans Leber haalde het moment aan toen Haarlem tegen Spartak Moskou moest spelen op 20 oktober 1982. Een groot drama voltrok zich daar, waarvan de Haarlem spelers pas na 7 jaar van hoorden, want het drama kwam in de doofpot terecht. Er waren meer doden dan de genoemde 66. In 2007 werd een benefietwedstrijd gespeeld tussen beide ploegen, samen met alle nabestaanden. Dat heeft toen diepe indruk gemaakt.
Veel gelachen en nog steeds
Elk jaar houden de ‘roodbroeken’ een reünie en dan komen al die verhalen weer op tafel. Gekkigheid mag allemaal niet meer, wordt direct digitaal vastgelegd. Ook je mening kenbaar maken wordt niet meer getolereerd. Veel data wordt er gebruikt tegenwoordig. Om spelers beter te maken? Vragen Joop en Piet zich af. Ook de clubliefde is er niet meer. Vroeger werd er onderling met elkaar gesproken tijdens transfer peridiodes. Blijf jij? Dan blijf ik ook. Huidige spelers zijn veel te serieus, er kan nauwelijks meer een lolletje af.

Het publiek heeft zich deze avond zeer vermaakt. Er was zelfs een oud Haarlem supporter, al hadden veel meer mensen wel een keer een wedstrijd van Haarlem gezien. Martijn was nog aan het nadenken over een wedstrijd tussen Haarlem Veteranen en RCH Veteranen. Die hebben we al een keer gehad tijdens de opening van het kunstgrasveld in 2009.
Joop en Piet werden hartelijk bedankt voor de zeer vermakelijke avond, een gesprek over voetbal dat tegenwoordig veel wordt gemist.
Harry (ook de foto’s)








